Category Time Event Opponent Location
Aug 1, 2018 - Wed
District   Swimming Lessons    
Middle/High School   Band, Voice & Piano Lessons    
Aug 2, 2018 - Thu
District   Swimming Lessons    
Middle/High School   Band, Voice & Piano Lessons    
Aug 3, 2018 - Fri
District   Swimming Lessons    
Aug 10, 2018 - Fri
Football - HS 4:30 PM Football: Varsity Scrimmage   Blair-Taylor High School
  Opponent: Elmwood/Plum City,Pepin/Alma,Brookwood,Blair-Taylor
Aug 17, 2018 - Fri
Football - HS 7:00 PM Football: Varsity Game Independence/Gilmanton,Elmwood/Plum City Elmwood Middle/High School
Aug 20, 2018 - Mon
Volleyball 4:00 PM Volleyball: Girls Varsity Scrimmage Boyceville,Spring Valley,Clear Lake Elmwood Middle/High School
Football - HS 5:00 PM Football: Junior Varsity Game Independence/Gilmanton,Elmwood/Plum City Plum City High School
District 7:00 PM School Board Meeting    
Aug 21, 2018 - Tue
Volleyball 5:00 PM Volleyball: Girls Junior Varsity Match Away,Chetek-Weyerhaeuser Chetek-Weyerhaeuser High School, Chetek, WI
Volleyball 6:00 PM Volleyball: Girls Varsity Game Away,Chetek-Weyerhaeuser Chetek-Weyerhaeuser High School, Chetek, WI
Aug 22, 2018 - Wed
District 6:00 PM PTO Meeting    
Aug 23, 2018 - Thu
Cross Country 11:00 AM - 2:00 PM Cross Country: Varsity Invitational   Boyceville High School
  Opponent: Colfax,Glenwood City,Mondovi,Spring Valley,Elmwood/Plum City,Cameron,Clear Lake,New Auburn,Cadott,Somerset,Baldwin-Woodville,Bruce,Fall Creek,McDonell Central,Owen-Withee,Cornell,Prescott,Augusta,Lake Holcombe,Durand,Ellsworth,Boyceville
Aug 24, 2018 - Fri
District   Teacher Inservice Activities    
Volleyball 9:00 AM - 6:00 PM Volleyball: Girls Varsity Invitational   Menomonie - U W Stout Johnson Fieldhouse
  Opponent: Colfax,Elk Mound,Mondovi,Saint Croix Central,River Falls School District,Luck,Ellsworth Community Schools,Prairie Farm,Clayton,Altoona,New Richmond,Turtle Lake,Barron Area Schools,Saint Croix Falls,McDonell Central Catholic,Osceola,Somerset,Cameron,Grantsburg,Athens (Cloverwood),Cadott,Chippewa Falls,DC Everest,Eau Claire Memorial,Eau Claire North,Eau Claire Regis,Hudson,Lakeland Union,Lourdes Academy,Medford,Mosinee,North Crawford,Oshkosh West,Rice Lake,River Valley,Wausau West,Menomonie
Football - HS 7:00 PM Football: Varsity Game Elmwood/Plum City,Spring Valley Spring Valley Football Field
Aug 25, 2018 - Sat
Volleyball 8:00 AM - 5:00 PM Volleyball: Girls Varsity Invitational   Menomonie - U W Stout Johnson Fieldhouse
  Opponent: Colfax,Elk Mound,Mondovi,Saint Croix Central,River Falls School District,Luck,Ellsworth Community Schools,Prairie Farm,Clayton,Altoona,New Richmond,Turtle Lake,Barron Area Schools,Saint Croix Falls,McDonell Central Catholic,Osceola,Somerset,Cameron,Grantsburg,Athens (Cloverwood),Cadott,Chippewa Falls,DC Everest,Eau Claire Memorial,Eau Claire North,Eau Claire Regis,Hudson,Lakeland Union,Lourdes Academy,Medford,Mosinee,North Crawford,Oshkosh West,Rice Lake,River Valley,Wausau West,Menomonie
Aug 27, 2018 - Mon
District   Teacher Inservice Activities    
Football - HS 5:00 PM Football: Junior Varsity Game Spring Valley,Elmwood/Plum City Elmwood High School
Aug 28, 2018 - Tue
District   Teacher Inservice Activities    
Volleyball 3:30 PM Volleyball: Girls Varsity Tournament   Elmwood Middle/High School
  Opponent: Blair-Taylor,Cornell,Greenwood,Independence Schools,Gilmanton High School,Gilman,Alma/Pepin
Aug 30, 2018 - Thu
Cross Country 5:30 PM - 7:00 PM Cross Country: Varsity Invitational   St Croix Central High School
  Opponent: Boyceville,Elk Mound,Glenwood City,Spring Valley,Baldwin-Woodville,Prescott,New Richmond,Bloomer/Colfax,Durand,Somerset,Cumberland,Saint Croix Central
Aug 31, 2018 - Fri
Football - HS   Parent's Night (Football)    
Football - HS 7:00 PM Football: Varsity Game Grantsburg,Elmwood/Plum City Plum City High School